Literatura młodzieżowa 2022

Dzisiaj chciałabym przedstawić Wam moją recenzję literatury młodzieżowej z roku 2022! W ostatnim czasie przeczytałam wiele interesujących książek, które z pewnością przypadną do gustu młodszym czytelniczkom.

Na początek chciałabym polecić "Szkołę dobrych i złych uczynków" autorstwa Soman Chainani. To historia o dwóch dziewczynach, które są najlepszymi przyjaciółkami, ale różnią się diametralnie w swoim podejściu do życia. Jedna z nich marzy o zostaniu księżniczką, druga zaś chce zostać czarną charakterystyką. Książka ta toczy się w magicznym świecie i wciąga czytelniczkę od pierwszych stron.

Kolejną interesującą propozycją jest "Ostatnie życzenie" Andrzeja Sapkowskiego. To pierwsza część sagi o wiedźminie, której akcja toczy się w świecie fantasy. Główny bohater, Geralt z Rivii, jest wiedźminem - specjalistą od walki z potworami. Książka ta ma doskonałą fabułę, a jej postaci są bardzo ciekawe i barwne.

Kolejną pozycją, którą polecam, jest "Diabelski Młyn" autorstwa Leszka Hermana. To opowieść o grupie nastolatek, które postanawiają odkryć tajemnicę opuszczonego młyna. Podczas swojego poszukiwania natykają się na niesamowite zjawiska, które zmieniają ich życie na zawsze. Książka ta to doskonała mieszanka grozy i tajemniczości, która wciąga czytelniczkę do samego końca.

Ostatnią pozycją, którą chcę Wam polecić, jest "Niebezpieczne związki" autorstwa Pierre'a Choderlos de Laclos. To klasyczna powieść, która opowiada o manipulacjach i intrygach wśród wyższych sfer społecznych XVIII-wiecznej Francji. Książka ta toczy się w formie listów, a jej głównymi bohaterami są arystokratki, które ze swojego dobrobytu korzystają w najgorszy możliwy sposób. To doskonała lekcja historii, która pokazuje, że ludzka natura pozostaje niezmieniona przez wieki.

Podsumowując, polecam każdą z powyższych pozycji. Każda z nich ma swoje wady i zalety, ale są to książki, które z pewnością zachwycą młodych czytelników. Cieszę się, że mogłam podzielić się z Wami moimi wrażeniami i mam nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie wśród tych propozycji. Warto wiedzieć, że literatura młodzieżowa oferuje dzisiaj wiele interesujących i wartościowych dzieł, które mogą pomóc w rozwoju intelektualnym i emocjonalnym młodych ludzi.