Książki i komiksy

Żubr Pompik: Wyprawy. Tom 21. Poroże jelenia

Tomasz Samojlik Media Rodzina, Poznań 2021

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 21. Poroże jelenia to dalszy ciąg Pompikowych podróży po wszystkich Parkach Narodowych w Polsce.

Żubrza rodzina dociera do Gór Świętokrzyskich. Tam spostrzegają jelenia, który dość dziwnie się zachowuje – pręży się i pozuje, dumnie prezentując poroże. Żuberki są pod wrażeniem, ale jeleń nie poświęca im zbyt wiele uwagi. W dodatku niechcący obraża Polinkę, co uruchamia ciąg zabawnych wydarzeń.
Tomik „Poroże jelenia” ukazuje się w rewelacyjnej serii książek dla dzieci autorstwa Tomasza Samojlika o Parkach Narodowych, pt. Żubr Pompik. Wyprawy.

W żubrzej serii „Wyprawy” rodzina Pompika wyrusza w podróż, podczas której zwiedza Parki Narodowe. Każda z historii zawiera więc ciekawostki o roślinności wybranego parku, rzekach, jeziorach i zamieszkujących go zwierzętach. W każdym egzemplarzu jest też podsumowanie zawartych w nim informacji i dodatek specjalny w postaci mapy.