Książki i komiksy

Żubr Pompik: Wyprawy. Tom 20. Wytrwały konik

Tomasz Samojlik Media Rodzina, Poznań 2021

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 20. Wytrwały konik to dalszy ciąg Pompikowych podróży po wszystkich Parkach Narodowych w Polsce.

W Roztoczańskim Parku Narodowym, który jest już dwudziestym przystankiem w Pompikowych Wyprawach, to Pomruk przejmuje inicjatywę. Chce, żeby zwiedzanie odbyło się według jego planu – żubry mają zaczepić tubylca, poprosić go o pokazanie największej okolicznej atrakcji, a potem odpoczywać do woli. Rach, ciach, bach i załatwione. Z początku wszystko idzie po jego myśli, ale wkrótce okazuje się, że ich przewodnik, konik polski, to bardzo wytrwałe zwierzę…
Tomik „Wytrwały konik” ukazuje się w rewelacyjnej serii książek dla dzieci autorstwa Tomasza Samojlika o Parkach Narodowych, pt. Żubr Pompik. Wyprawy.

W żubrzej serii książek dla przedszkolaków „Wyprawy” rodzina Pompika wyrusza w podróż, podczas której zwiedza Parki Narodowe. Każda z historii zawiera więc ciekawostki o roślinności wybranego parku, rzekach, jeziorach i zamieszkujących go zwierzętach. W każdym egzemplarzu jest też podsumowanie zawartych w nim informacji i dodatek specjalny w postaci mapy.