Książki i komiksy

Żubr Pompik: Wyprawy. Tom 19. Kryjówka Rysia

Tomasz Samojlik Media Rodzina, Poznań 2020

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 19. Kryjówka rysia – to tomik w podróżniczo-przyrodniczej serii książek dla dzieci Tomasza Samojlika.

Tym razem żubrza rodzina wędruje do Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Na wieść o tym, że w kolejnym z odwiedzanych miejsc występują rysie, Pompik oznajmia, że bez trudu je wytropi – w końcu zna rysie ze swojej puszczy. Polinka jest bardzo sceptyczna, ale Pompik z miną znawcy pokazuje jej rysie tropy, które doprowadzają żubry do tajemniczej kryjówki. Zaaferowane tropieniem żubry nie dostrzegają, że cały czas ktoś je dyskretnie śledzi…

W żubrzej serii “Wyprawy” rodzina Pompika wyrusza w podróż, podczas której zwiedza Parki Narodowe. Każda z historii zawiera więc ciekawostki o roślinności wybranego parku, rzekach, jeziorach i zamieszkujących go zwierzętach. W każdym egzemplarzu jest też podsumowanie zawartych w nim informacji i dodatek specjalny w postaci mapy.