Książki i komiksy

Żubr Pompik: Wyprawy. Tom 18. Milczenie orlika

Tomasz Samojlik Media Rodzina, Poznań 2020

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Żubr Pompik. Wyprawy. Milczenie orlika – to 18. tomik w podróżniczo-przyrodniczej serii książek dla dzieci Tomasza Samojlika.

W Magurskim Parku Narodowym Polinka, jako miłośniczka silnych wrażeń, chce usłyszeć krzyk orlika krzykliwego. Nic nie jest w stanie jej powstrzymać! Choć Pompik tłumaczy jej, że wdrapywanie się na czatownię orlika jest niezbyt dobrym pomysłem. Polinka dopina swego, co prowadzi do nieoczekiwanych perypetii, które kończą się krzykiem. Ale niekoniecznie jest to orlik.

W żubrzej serii “Wyprawy” rodzina Pompika wyrusza w podróż, podczas której zwiedza Parki Narodowe. Każda z historii zawiera więc ciekawostki o roślinności wybranego parku, rzekach, jeziorach i zamieszkujących go zwierzętach. W każdym egzemplarzu jest też podsumowanie zawartych w nim informacji i dodatek specjalny w postaci mapy.