Książki i komiksy

Na ratunek Mateczce Ziemi

Tomasz Samojlik • Bielsk Podlaski 2019

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Wydany przez Związek Gmin Regionu Puszczy Białowieskiej z dofinansowaniem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku komiks pokazuje w lekkiej formie poważny problem, przed którym stoi cała ludzkość. Wszystkie prognozy naukowe wskazują na konieczność jak najszybszej zmiany w sposobie, w jaki traktujemy naszą planetę – jeśli tego nie uczynimy, konsekwencje będą straszne. Dziecięcych bohaterów komiksu w snach prosi o pomoc personifikacja naszej planety – Mateczka Ziemia. Przekonuje, że nawet małe zmiany w codziennym życiu mogą się przyczynić do polepszenia perspektyw na przyszłość. Dzieci, z ogromnym zapałem i wiedzą z biblioteki szkolnej decydują się ruszyć na ratunek Mateczce Ziemi. Czy uda im się do tego przekonać innych?

W tej 32-stronicowej książeczce poza komiksem znajdują się łamigłówki związane z ekologicznym podejściem do codziennego życia – oszczędzaniem wody i energii, segregowaniem śmieci czy choćby wyborem jak najmniej szkodzącego środowisku środka transportu.

POBIERZ KOMIKS JAKO PDF